برخی همنوا با دشمن دستگاه قضایی را هدف گرفته‌اند


برخی همنوا با دشمن دستگاه قضایی را هدف گرفته‌اند
به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت امنیت برای مردم، اظهار کرد: به برکت این نظام، رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری، تلاش‌های دولتمردان و نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه قضایی که همگی در مجموعه‌ای قرار گرفته که در اطرافش آتش اختلاف و جنگ و ناامنی وجود دارد، امنیت برقرار است.
وی افزود: متولیان برقراری امنیت در کشورمان به عناصر داعش و داعش صفتان اجازه ایجاد ناامنی برای مردم عزیز این سرزمین را نمی‌دهند و این امنیت با هزینه بسیار سنگینی تامین شده و حفظ آن منوط به این است که بیدار و هوشیار و مراقب باشیم.
دادستان کل کشور تصریح کرد: اخبار و گزارشاتی که به صورت محرمانه به ما می‌رسد نشان می‌دهد دشمن در تلاش برای برنامه‌ریزی بسیار وسیعی است که این ناامنی‌ها را به داخل کشور بکشاند و این مسئولان اجرایی و امنیتی و اطلاعاتی هستند که سدی جلوی تحقق اهداف دشمن شده‌اند.
منتظری با بیان اینکه دشمن از انواع  و اقسام بسترها استفاده ‌می‌کنند، ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی را یکی از ابزارهای جدی دشمن عنوان کرد و گفت: دشمن از بزرگ کردن یکسری مسائل و اختلاف نظرهایی که بین همه مذاهب می‌تواند وجود داشته باشد استفاده کرده در حالیکه این اختلاف نظرها اصلا نباید موجب این شود که کسی از آن علیه وحدت امت اسلامی و نظام استفاده کند.
وی خطاب به مسئولان تاکید کرد: شماها باید مدافع نظامی باشید که این چنین برای کشور و ملت دستاوردهای عظیم استقلال، آزادی، اخوت و برادری به همراه داشته است.
دادستان کل کشور تصریح کرد: نواقص، اشکالات، ضعف‌ها و گاهی خیانت‌ها در درون نظام است ولی اینها هرگز نباید ما را از مسیر مهم و روشنی که در پیش گرفته‌ایم باز دارد.
منتظری افزود: اختلاف نظرها بین مسئولان امر و در حد متعارفش هیچ مساله‌ای نیست ولی مهم این است که نگذاریم اینها تبدیل به شکاف شود و دشمن به دنبال این است که از طریق اختلاف نظرهای طبیعی و معمول شکاف عمیق ایجاد کند.
وی اولین و مهمترین وظیفه دادستان را تامین و تقویت امنیت دانست و یادآور شد: تعامل بین دستگاه‌های موثر در امنیت، از وظایف جدی دادستان است و دادستان مرکز استان این وظیفه قانونی را هم دارد که نسبت به سایر دادستان‌های سطح استان هماهنگ و نظارت را ایجاد کند. این مسئول عالی قضایی از فعال شدن نظارت میدانی و الکترونیکی در دادستانی کل کشور خبر داد و بیان کرد: درگاهی هم در این سامانه پیش‌بینی شده که هر شهروندی در هر نقطه‌ای از ایران شکایتی از دادسرا و عملکرد دادستان دارد با ذکر مشخصات آن اعلام کند.
  ضرورت کمک مسئولان اجرایی به دادستان در برخورد با زمین‌خواری
دادستان کل کشور زمین‌خواری و تجاوز به منابع ملی را یکی از آسیب‌‌های جدی امروز دانست و گفت: اگر نسبت به برخی آسیب‌ها هماهنگی لازم را نداشته باشیم این آسیب دامن همه را می‌گیرد، اگرچه دادستان مدافع حقوق عامه است و باید این موضوعات را پیگیری کند ولی مردم نیز در این زمینه مطالبه جدی داشته باشند و مسئولان اجرایی نیز به دادستان در ایفای این نقشش کمک کنند.
وی از مردم خواست که ایجاد امنیت اخلاقی را از دادستان مطالبه کنند و افزود: امروز دشمنان با سرمایه‌گذاری فراوان به دنبال ایجاد ناامنی اخلاقی است. فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی که منافع بسیار خوب دارد متاسفانه به بستری برای هدف قرار دادن اخلاق جوامع بشری و خصوصا کشور عزیز تبدیل شده است و اگر در مقابله با آن هزینه لازم را به کار نبریم قطعا با مشکل مواجه می‌شویم.
منتظری برنامه‌ریزی دشمن در این فضا را با رویکرد ضد اخلاقی و ضد دینی توصیف کرد و یادآور شد: دشمن اعتقادات و معارف دینی را مورد هدف قرار گرفته و در این زمینه برنامه‌ریزی‌هایی توام با هنرهای جذاب و جالب به کار می‌برد تا جوانان جذب آن شوند.

 انتقادهای امروز علیه قوه‌قضاییه انتقاد مجاز و عرفی نیست
دادستان کل کشور با انتقاد از هجمه‌های اخیر به قوه قضاییه اظهار کرد: نقد و انتقاد به قوه قضاییه هم وارد است و اینچنین نیست که قوه قضاییه از هر نقصی مبری باشد. بنده به عنوان یک عضو کوچک در دستگاه قضا نسبت به شخص خودم و حوزه کاری خودم عرض می‌کنم ما به دلایل مختلف ضعف و اشکال داریم کما اینکه نسبت به عملکرد سایر قوا هم نقد وارد است و کسی خودش را مبری از ضعف نمی‌داند، منتهی بحث‌هایی که امروز می‌شود یک انتقاد مجاز و عرفی و معمول از قوه قضاییه نیست.
وی ادامه داد: در رسانه‌های عمومی، سایت‌ها، شبکه‌ها و جاهای مختلف و حتی تریبون مجلس تهاجم عجیبی به قوه قضاییه می‌شود. برادر عزیزی که انتقاد دارید وقتی می‌بینید دشمن در پشت سنگرها نشسته و لوله تانک، موشک و سلاح‌های کشنده‌اش را متوجه قلب قوه قضاییه کرده آیا این منطقی است که همنوای با دشمن شویم.
دادستان کل کشور با اشاره به انتشار خبر کذب حساب‌های قوه قضاییه و فضاسازی مختلف در این زمینه به روشنگری این موضوع پرداخت و گفت: ریشه این قضیه به 21 سال قبل بر می‌گردد، بودجه و اعتبارات در نظر گرفته شده برای دستگاه قضا به لحاظ کار و مسئولیتی که دارد نمی‌تواند جوابگوی نیازهای قوه قضاییه باشد.
وی ادامه داد: اگر نمایندگان به زندان‌ها سر بزنند آیا می‌توانند با اعتبارات روزمره و معمول مشکلات زندان‌ها را برطرف کنند و از این قبیل مشکلات وجود داشته و حدود 20 سال پیش خدمت مقام معظم رهبری گزارش شده و بیان می‌شود که بودجه تخصیصی به قوه قضاییه نمی‌تواند همه مشکلات را حل کند و اجازه دهید از محل بخشی از سپرده‌ها که حساب کتاب آن نیز مشخص است بخشی از نیازهای قوه تامین شود که مقام معظم رهبری نیز با شرایطی اجازه این اقدام را می‌دهند و از دوره آیت‌الله یزدی وجود داشته است.
منتظری تصریح کرد: اصلا  این حساب‌ها به نام رییس قوه قضاییه نیست، اسناد آن موجود است و هیچ چیز پشت پرده‌ای وجود ندارد. یک برگ و یک ریال آن هم به صورت محرمانه و مخفی دریافت یا هزینه نشده است ولی دیدید بعضی از نمایندگان خوش انصاف مجلس چه کردند و چه می‌کنند و آیا این درست است.
دادستان کل کشور افزود: خوشبختانه در این چند روز بعضي نمایندگان مجلس آمدند و رییس قوه قضاییه اسناد را به آنها نشان داد. این حساب‌ها به نام قوه قضاییه است ولی یک ریال آن را کسی نمی‌تواند برداشت کند. بنده شهادت می‌دهم که آیت‌الله آملی لاریجانی عنوان کردند که این حساب‌ها را به نام بنده نکنید، اين حساب‌ها به نام قوه قضاييه است و همه حساب‌ها و کتاب‌های آن و پول‌هایی که به استان‌ها و زندان‌ها داده می‌شود
مشخص است.
وی ضمن انتقاد از فضاسازی‌های صورت گرفته در این زمینه خطاب به کسانی که روی این مساله مانور دادند، گفت: آیا به نفع نظام و کشور و انقلاب است که اعتماد مردم به قوه قضاییه را سلب کنیم؟ ای کاش آقای محترمی که آنقدر این قضیه را در بوق و کرنا کرد و آب به آسیب دشمن ریخت، اگر واقعا برای خدا می‌خواست حرفی بزند یک جلسه با رییس قوه قضاییه می‌گذاشت و دغدغه‌اش را مطرح می‌کرد و اگر اسناد قابل قبول ارائه و قانع شد که هیچ و اگر قانع نمی‌شد بعد فریاد می‌زد.
منتظری در پایان خاطرنشان کرد: مسائل درون خانوادگی را باید در درون خودمان حل کنیم و نباید فضاسازی کرده و به دشمن اجازه دهیم از یکسری منافذ ورود کند.
گفتني است در اين جلسه محمد حسین صادقي به عنوان دادستان جديد مركز استان كرمانشاه معرفي و از زحمات مجتبي ملكي دادستان سابق مركز اين استان تقدير شد. «« بازگشت

تاریخ درج: 1395/10/05